IC Enterprise Technologies Meetups

Cloud Security online meetup

2023.
június 6. kedd
18:00


📅 Hatodik meetupunkat június 6-án a felhős biztonságnak szenteljük.

A cloud használat rohamos terjedésével, annak biztonsága sem megkerülhető kérdés. Meetupunk körüljárja, mire kell odafigyelni egy biztonságos cloud kialakításánál, milyen eszközökre és folyamatokra van szükség a cloudban használt infrastruktúra védelmére.

📣 Az ingyenes meetupra jelentkezők hozzáférnek majd az online közvetítésünkhöz, ahol élőben, tökéletes minőségben, a prezentációk bevágott képével lesz követhető az esemény.

📣 A zárt közvetítés YouTube linkjét a rendezvény előtti napon küldjük ki a regisztrált résztvevőknek, számukra a meetup felvételről is visszanézhető lesz!

A meetup szervezője, az Inter-Computer-Informatika Zrt. egy több mint 30 éves múlttal rendelkező rendszerintegrátor cég, amely elsők között lett Bluevoyant partner Magyarországon. A meetupjaink célja, hogy kicsit megmutassuk magunkat ebben a kötetlenebb formában és valóban érdekes, friss, önreklámtól mentes témákkal gazdagítsuk a hazai meetup-szubkultúrát.

A szervezők a programváltoztatás jogát fenntartják!


Programok

18:00 – 18:20

AWS Security Hub és CloudWatch: centralizált biztonság és monitoring

Előadó: Uszov Márk – Alapító / DevOps Engineer – DevOps Ház

Márk DevOps szakember, a DevOps Ház egyik alapítója, aki a telekommunikációs és banki szektorban immár 10 éve dolgozik. Számtalan hazai és nemzetközi projektben vett már részt, mind a tervezésben, mind megvalósításban.

AWS Security Hub és CloudWatch: centralizált biztonság és monitoring

Előadásomban megmutatom, hogy ezeket a rendkívül hatékony eszközöket miként lehet használni a biztonsági események pontos monitorozására és proaktív kezelésére AWS környezetben, illetve hogyan maximalizáljuk a biztonságot és hatékonyságot.

18:20 – 18:40

Microsoft Sentinel avagy a mindent látó szem

Előadó: Bányai Árpád – Technical Specialist – Microsoft

IT biztonsági pályafutását 15+ éve kezdte a Microsoftnál ISA Server és TMG tűzfal mérnökként. Majd különböző technológiai pozíciókban végig követte a Microsoft evolúcióját a IT biztonsági területen a megkerülhetetlen platform providertől a piacvezető profi biztonsági megoldásokat szállító vendorig. Jelenleg a Microsoft Biztonsági portfólióját evangelizálja a közép-európai piacokon. Kedvenc területe a biztonsági automatizálás és a data security.

Microsoft Sentinel avagy a mindent látó szem

Mára már közhellyé vált, hogy minden szervezetnek szüksége van valamilyen biztonsági monitorozó eszközre. A Microsoft SIEM megoldása a Sentinel már, kiforrott technológiákra épít, de mégis miért választana valaki egy cloud-native log elemző és biztonsági automatizáló eszközt. Mire érdemes figyelni egy deploymentnél? Hogyan illeszthető egy heterogén környezetben a cloud-native biztonsági megoldás? Vajon alkalmas-e mérettől függetlenül egy kisebb céget is kiszolgálni, vagy csak a nagyokra lő? Mire érdemes figyelni, hogy ne csak egy drága játékszerként porosodjon a sarokban, hanem kihozzuk belőle a potenciált. Milyen skill szükséges ennek elsajátításához és miért érdemes szakértőként elmélyedni ezen a területen? A mellett a Microsoft jelenleg hasít az AI beruházásokban és innovációkban, hogyan profitál ebből a biztonsági log elemzés. Ez előadást ilyen és ehhez hasonló témák boncolgatásával fűszerezzük.

18:40 – 19:00

Hogyan építsünk SOC-ot a cloudban?

Előadó: Egyed Péter – Director of SOC – BlueVoyant

Péter egy igazi cybersecurity geek, minden érdekli, ami a témával kapcsolatos. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy több mint 15 éve űzi ezt az ipart és ezalatt volt alkalma minden színű csapat (Red / Blue / Purple) munkájába belefolyni. Hobbija a szakmája, de amikor nem ezt űzi, akkor az IT -hoz közel álló, más területeket sem vet meg, mint pl a kompetitív videójátékok.

Hogyan építsünk SOC -ot a cloudban?

Péter előadása során bemutatja, hogyan épül fel egy olyan SOC, aminek a küldetése, hogy a cloudba született, cloudban jelen lévő vagy cloudba vágyó vállalatok infrastruktúráit megvédje a fenyegetésektől, end-to-end. A küldetés jellegéből adódóan maga a SOC sem működhet máshol, csak és kizárólag a felhőkben.

19:00 – 19:20

Hogyan kezeljünk egy kiberbiztonsági eseményt felhős környezetben – Esettanulmány

Előadó: Bognár Attila – SOC Team Lead – BlueVoyant

A BlueVoyant-nál töltött 1.5 évben több mint 16 ezer kivizsgált kiberbiztonsági eseménnyel a háta mögött, jelenleg az egyik High-Impact SOC csapat vezetője. Kollégáival napi szinten több száz incidenst vizsgál ki. A munka és az ügyfél állomány jellegéből fakadóan minden hétre jut legalább egy magas/kritikus prioritású esemény.

Hogyan kezeljünk egy kiberbiztonsági eseményt felhős környezetben – Esettanulmány

Az előadás célja, hogy megmutassa, hogyan lehet biztonságosan használni a felhőalapú szolgáltatásokat, és hogyan lehet felkészülni egy esetleges kiberbiztonsági támadásra. Az előadó érthető nyelven fogja elmagyarázni a kiberbiztonsági fenyegetéseket, és bemutatja, hogy milyen lépéseket lehet tenni a biztonságosabb internetezés érdekében. Az esettanulmány segítségével a résztvevők megismerhetik a kiberbiztonsági események lehetséges kimeneteleit, és megtudhatják, hogy hogyan lehet csökkenteni a kockázatokat. Az előadásban bemutatott gyakorlati tanácsok és javaslatok mindenki számára hasznosak lehetnek, aki biztonságosabban szeretné használni az eszközeit. Ha te is szeretnél többet megtudni a felhőalapú kiberbiztonságról, akkor ne hagyd ki ezt az érdekes és hasznos előadást!


Regisztráció








    Kapcsolat

    rendezveny@hwsw.hu